Měsíční archív: Březen 2014

Zabezpečení vchodových dveří

Kvalitní vchodové dveře jsou základem každé domácnosti. Ideální jsou samozřejmě dveře bezpečnostní, které ochrání vás i vaši samotnou domácnost, když jste například na dovolené nebo v práci. Bezpečnostní dveře totiž neslouží jen k tomu, aby ochránili vás a váš majetek. Pořizovány jsou i pro vnitřní klid každého obyvatele. Různé techniky zlodějů jsou nevyzpytatelné, a i když bezpečnostní dveře nikdy nejsou nepřekonatelné, mohou zloději zabránit vniku do objektu už jen tím, že bude jejich překonání trvat dlouhou dobu. Pochopitelně v souvislosti s bezpečnostními dveřmi, je vhodné pořizovat i kompletní bezpečnostní systém, který lze v dnešní době pořídit i s odbornou montáží v řádech tisíců. Bezpečnostní systém je možné zapínat i během noci, stačí, když nebudou dávána čidla do ložnic nebo dětských pokojů, kde se běžně spí.

Na bezpečnostních dveřích by se rozhodně nemělo šetřit, to se nikdy nevyplácí. A na jednu stranu, platíte za svoji bezpečnost a zdravý, které je doslova k nezaplacení. U bezpečnostních dveří je rozhodujícím faktorem hlavně jejich zadaná bezpečnostní třída.

U dveří s nejvyšší možnou bezpečnostní třídou počítejte s náklady i několika desítek tisíc, ale rozhodně se investice neobávejte. Takové dveře jsou uzamykatelné v několika místech, většinou zajíždějí masivní železné tyče přímo do stěn, stropu a podlahy. Bezpečnostní dveře s nejvyšší bezpečnostní třídou jsou zároveň vyrobeny z velmi kvalitních a masivních materiálů a díky tomu není dveře možné například vyrazit – pokud zloděj používá běžné prostředky. Bezpečnostní dveře by zároveň měly být i protipožární, minimální doba prostupnosti požáru by se měla pohyboval alespoň okolo 20 minut.

Vložil Bezpečnostní dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář

Výměna vchodových dveří bez bourání

Nastal čas výměny starých vchodových dveří? Pak se zajisté děsíte toho, že budete muset zasahovat do okolních stěn a nechat vybourat i celé zárubně. Obava je na jednu stranu skutečně oprávněná, protože nové dveře většinou se starými zárubněmi vůbec neladí, nevypadají dobře a v té nejhorší variantě nemusíte nové vchodové dveře vůbec na zárubně dobře dosednout. Že je výměna zárubní naprosto neodvratelnou záležitostí? Nemusí tomu tak být, pokud budete vědět, jak dobře vybrat. Řešením by pro vás mohly být tzv. obložkové zárubně, díky nimž nebudete muset bourat.

Obložkové zárubně se usazují přímo na zárubně již zabudované. Nemusíte se přitom bát, že by se vám výrazně zmenšil prostor pro samotné dveře, protože jejich účel je především estetické, obložkové zárubně jsou velmi tenké a jejich montáž zvládnete dokonce i sami – máte-li v tomto směru alespoň nějaké zkušenosti. Naopak jste-li naprostým amatérem a nikdy jste podobnou práci neviděli ani zdálky, obraťte se v tomto případě na odborníky. A to už jen proto, že bude práce naprosto precizně odvedená, dveře budou vypadat i se zárubněmi dobře a vy budete spokojeni.

Bourání zárubní není jen spousta práce, ale znamená to i nadměrný hluk a samozřejmě prach. Tomu se v případě montáže obložkových zárubní vyhnete a odpadne vám tak nepříjemná práce navíc. Obložkové zárubně lze vybírat nejen na základě barevných kombinací, materiálů, ale i způsobu jejich uchycení a místa montáže.

K dispozici jsou totiž obložkové zárubně pro dveře do interiéru, ale i pro vchodové dveře, kdy je při výrobě kladen daleko větší důraz na odolnost a kvalitu použitých materiálů.

Vložil Bezpečnostní dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář

Zasklení interiérových dveří

Dveře rozhodně nejsou pouze sezónní záležitost a jejich výběru je tedy třeba věnovat maximální pozornost. A to nejen materiálům, ale i zasklení, které musí být kvalitně a dobře provedené, jinak budou dveře vypadat naprosto příšerně. S nekvalitně provedeným zasklením by se navíc mohlo po několika týdnech nebo měsících stát, že se sklo uvolní nebo hůř, vysype se úplně. Následná oprava je pak velmi složitá a to už jen proto, že bude s největší pravděpodobností probíhat právě u vás doma.

Výběr vhodných interiérových dveří – dvojnásobek platí pro ty s prosklením, není dobré vybírat pouze prostřednictvím internetu. Rozhodně byste měli zavítat do některé kamenné prodejny, kde si dveře prohlédnete, osaháte, informujete se o vnitřní výplni a případně si vyberete i další komponenty ke dveřím – prahy a kliky. Pokud zasklení tvoří poměrně velkou část dveří, rozhodně se ujistěte, zda je sklo bezpečnostní, i když jde jen o dveře do interiéru. Máte-li například v domácnosti děti, jejich neustálé pobíhání z místnosti do místnosti nebo bouchání dveří by obyčejné sklo nemuselo vydržet.

Skleněné výplně vždy musí odpovídat těm nejvyšším bezpečnostním normám. Zasklení je možné volit dle vlastního uvážení. V nabídce různých výrobců najdete skla zcela průhledná, matná, v různých barvách nebo dekorech. Více méně záleží jen na vašem vkusu a pochopitelně na celkovém vzhledu vašich dveří.

Vždy je dobré vybírat interiérové dveře od českých výrobců a zároveň je vhodné se vyvarovat dveřím z dovozu. Jednak vám nepřijede nikdo dopředu změřit, jak by měly být dveře velké, výběr probíhá pouze na internetu, čímž byste se mohli dočkat něčeho zcela jiného, než čekáte a pozdější reklamace jsou velmi obtížné, navíc i finančně náročné.

Vložil Designové dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář

Skleněné interierové posuvné dveře

Interiérové dveře celkově ovlivní celý vzhled domácnosti. Kromě praktické a funkční stránky je tedy třeba při jejich výběru brát ohled hlavně na vzhled, který je více méně klíčovou záležitostí. Při výběru interiérových i vchodových dveří je třeba dívat se na věc z mnoha různých úhlů.

A aby byly vybrány opravdu správně, není dobré nechávat rozhodnutí jen na sobě samém. Nemáte-li naprosto jasnou představu, poraďte se s odborníky a dejte na jejich názor. I to by vám totiž v konečném rozhodování, jaké dveře budou ty nejlepší, mohlo značně pomoci.

Skleněné interiérové dveře jsou hitem dnešní moderní doby. Není se čemu divit, protože opticky dokonale zvětšují prostor, dodají místnosti šmrnc a navíc jejich cena taky už není, co bývala. Poměrně snadno se udržují a majitelé nemovitostí mají hned několik možností montáže a uchycení dveří. Skleněné posuvné dveře je možné zasouvat buď do speciálního ochranného pouzdra, nebo na stěnu. Dle náročnosti interiéru si samozřejmě každý může vybrat způsob, jaký preferuje.

Ačkoli jsou skleněné dveře velmi pevné a v případě opravdu kvalitních dveří je sklo vždy bezpečnostní, není tedy náchylné ke zničení, je vhodné v tomto případě vybírat dveře do stavebního pouzdra. Vyhnete se tak případným nehodám, dveře jsou navíc během svého otevření schované ve stěně, čímž nezabírají žádné místo přímo v místnosti na stěně.

Pravda, je to nákladnější varianta z hlediska financí, ale rozhodně nebudete investice litovat. Zvlášť pokud se ve vaší domácnosti nachází malé děti, na které je třeba brát ohled především.

Vložil Designové dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář

Shrnovací dveře plastové interiérové

Shrnovací dveře už dávno nejsou ty staré laminátové shrnovačky, které byste nejraději ze své domácnosti vyhodili. Doba značně pokročila a s ní pochopitelně i trendy moderních domácností, zejména pak malých bytů, kde je každé volné místo drahocennou záležitostí. Shrnovací dveře je dnes možné zakoupit v různých designech, vybírat je ale možné i z různých materiálů. Doslova hitem se staly shrnovací dveře chromové či plastové.

Nelze samozřejmě zapomínat ani na různé barevné odstíny. Každý si tak bez problémů může vybrat barvu dveří, která je dokonale hodí pro danou místnost.

Lze vybírat dokonce i z takových shrnovacích dveří, které mají na jedné i druhé straně jinou barvu – v tomto případě se ale pochopitelně jedná o poněkud dražší variantu. Shrnovací dveře je možné namontovat jako dvoukřídlé i jednokřídlé a vybírat lze i ze dvou stran – pravé nebo levé dveře. Veškerá kritéria je pochopitelně nutné zvážit ještě před samotným výběrem.

Montáž shrnovacích dveří je velmi snadná, rychlá a celá práce je většinou hotová během pár hodin. Je třeba myslet na to, že kromě samotné montáže je pak třeba zapravit okolní stěny, pokud budou například shrnovací dveře nahrazovat dveře stávající, bude potřeba bourat. V rámci montáže je jejich největší výhodou fakt, že je lze montovat do jakéhokoli stavebního materiálu.

Plastové shrnovací dveře jsou stále jedny z nejoblíbenějších a to už jen kvůli svým dobrým vlastnostem, nízké ceně a pochopitelně díky tomu, že většina domácností hledí na stejné materiály v rámci dveří a oken. A jak již bylo řečeno, plastové dveře lze zakoupit v mnoha různých dekorech. Velmi oblíbené jsou dřevěné dekory, chromové nebo bílé, kterými nikdy nic nezkazíte.

Vložil Levné plastové dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář

Úchytky na plastové dveře

Úchytky na plastové dveře jsou určeny zejména dveřím posuvným. Bez vhodných úchytek byste totiž jen velmi těžko dveře zavírali nebo otevírali.

V dnešní době je možné vybírat z celé řady různých úchytek, v nabídce různých prodejců jsou navíc i designové úchytky, které jsou perfektním řešením do moderních domácností. Pro plastové dveře jsou dobrým řešením plastové úchytky, protože se vám dostane souhry materiálů. Lze ale zakoupit i úchytky dřevěné, skleněné popřípadě i úchytky vyrobené z jiných materiálů, například kovové.

Úchytky jsou ale až posledním úkolem, který budete muset řešit. V první řadě je totiž nutné vybrat kvalitní posuvné dveře, které vám zajistí rozdělení dvou různých místností a navíc dodají vaší domácnosti dokonalý vzhled. Jaké jsou tedy největší výhody posuvných dveří?

V zásadě si lze vybírat hned ze dvou typů posuvných dveří. Buď jsou posuvné do plechového pouzdra, posuvné na stěnu nebo klasické srolovatelné dveře, které možná každý z vás zná ještě z domácností vašich babiček. Ale ani takové nejsou na škodu, navíc jsou v dnešní době vyráběny ve velmi atraktivních designech. Největší výhodou jakýchkoli posuvných dveří je, že vám ušetří prostor. Hodí se jak do koupelen, na chodby, do zádveří. Zkrátka a dobře všude tam, kde je třeba ušetřit místo nebo je v prostoru už víc dveří a další se prostě nehodí. Důvodů, proč pořídit posuvné dveře je nespočet včetně toho, že se vám prostě líbí.

Dveře jsou ve své horní části uchyceny na dvou pevných kolejničkách, po kterých se dají snadno otevírat a zavírat. Představují tak ideální otvírání a zavírání dveří pro každého, dokonce i pro děti.

Vložil Interiérové dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář

Výprodej plastových oken a dveří

Plastová okna i dveře představují v dnešní době to nejlepší řešení pro každou domácnost. Vzhled a funkčnost oken a dveří hraje téměř vždy klíčovou roli při výběru. Stejně jako cena. Pokud vás doslova odrazuje klasická bílá barva, ve které se nese velká většina plastových oken, lze zvolit i jiné designy, například okna a dveře s dřevěným dekorem, které jsou ale z kvalitních plastových materiálů a poskytnou vaší domácnosti patřičnou ochranu před vnějšími vlivy počasí.

V rámci oken a dveří by si každý měl dát záležet hlavně na kvalitě materiálů.

U plastových oken tomu není jinak a dbejte proto při výběru na to, aby byly okna i dveře co možná nejlepší a s dobrými vlastnostmi. Výprodeje často slibují velmi nízké ceny, které jsou ale na úkor kvality. Okna použitá – nasazená a následně vybouraná, místy poškrábaná nebo dokonce funkční jen tak na půl. Za to vám ani nízká cena a snaha ušetřit na oknech a dveřích, nestojí.

A proč si vlastně připlatit za kvalitní plastová okna a dveře? Důvodů je hned několik, po jejich pořízení rozhodně uzná každý, že plastová okna a dveře jsou to nejlepší řešení nejen pro vaši domácnost, ale i pro vás, protože například jejich údržba je naprosto bez komplikací. Jednou za čas stačí jarovou vodou otřít rámy oken, parapety a samotnému sklu pochopitelně musíte věnovat klasickou, náročnější údržbu. Sem tam promažete kování, což není nic náročného a zaměříte se na kontrolu odvodňovacích kanálků. Víc se svým plastovým oknům a dveřím věnovat nemusíte, protože pokud dobře vyberete, nebudete mít s nimi žádné větší starosti i desítky let.

Vložil Levné plastové dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář

Žaluzie do dveří

Žaluzie lze pořídit jako doplněk jak k oknům, tak i ke dveřím. V dnešní době navíc žaluzie do moderních domácností neodmyslitelně patří. Zabraňují průniku slunečních paprsků a díky žaluziím zabráníte i zvědavým očím, aby dohlédly například až do vaší ložnice nebo koupelny. Navíc ani vy nemusíte nutně vidět, co se každou chvíli děje venku na ulicích. Zvlášť vám poslouží ve chvílích, kdy se chcete vyspat, aniž by vás neustále obtěžovalo a budilo sluníčko nebo světlo z venku.

Ve většině domácností se v dnešní době nachází plastová okna a tak stejně je to s balkonovými dveřmi, které se pochopitelně nachází v těsné blízkosti.

Žaluzie lze pořídit jak právě do oken, tak i do balkonových dveří nebo jakýchkoli dveří, které vedou na terasu. Jejich výběr není nijak náročný, vždy si je ale třeba ujasnit, jaký bude potřeba jejich vzhled a o jaké žaluzie máte vlastně zájem. V současné době je k dostání několik typů žaluzií, které lze bez problémů uchytit k balkonovým dveřím.

  • vertikální žaluzie 
  • horizontální žaluzie 
  • dřevěné žaluzie 

Nezapomínejte, že dřevěné žaluzie přinesou do vaší domácnosti kus přírody, vypadají velmi přirozeně a nutno zmínit, že dokonce i nejefektivněji ze všech nabízených typů. Nelze je ale umístit na každé okno nebo dveře. Pokud okna a dveře nejsou ve vaší domácnosti ze dřeva, ale máte klasické plastové dveře, rozhodně si nemůžete pořídit dřevěné žaluzie. Horizontální žaluzie jsou takovou klasikou, kterou si domů pořídí téměř každý.

Jednak bohatě stačí, mají dobrý zastiňovací efekt a navíc je jejich pořizovací cena poměrně příznivá.

Vložil Doplňky ke dveřím | Tagged , , , | Zanechat komentář

Štítky na dveře

Vchodové dveře nejsou to jediné, co vítá vaše návštěvníky. Mimo číslic, které označují, jaké je vaše číslo domu, byste měli mít na dveřích nebo vedle nich alespoň štítek. Díky štítku bude každý vědět, komu dům patří.

Štítek je třeba pozorně vybírat. Už dávno jsou navíc pryč doby, kdy jste si doma na papírek napsali jméno a příjmení, které jste pak vložili do plastového pouzdra, které jste nasadili na zvonek. Dnešní majitelé nemovitostí si dávají čím dál víc záležet na tom, jak jejich jmenovka na domě vypadá.

Hodláte-li umístit štítek se jménem přímo na dveře nebo do jejichž bezprostřední blízkosti, rozhodně si dejte pozor na materiál. Ten by měl totiž ladit s klikou a celým kováním dveří. Nezapomínejte ani na barvu, která by měla být identická. Ačkoli se to zdá být jako zcela nepodstatný detail, opak je pravdou. Barva i stejný materiál jsou dvě velmi důležité věci a každý, kdo vám bude gravírovat štítek na dveře, by vás na to měl v první řadě upozornit.

Máte-li kvalitní a velmi drahé bezpečnostní dveře, rozhodně byste do nich neměli vrtat štítky se jménem. Jednak dveře narušíte, v druhé řadě je to taky velká škoda z hlediska peněz, pokud byly dveře opravdu drahé. Někdy lze ale dveře už při výrobě připravit na to, že do nich později bude navrtáván štítek, ale to platí jen u těch dveří, které si zákazník objednává dlouhou dobu dopředu a výrobce se tak na to může připravit.

Vložil Doplňky ke dveřím | Tagged , , , | Zanechat komentář

Šoupací skládací dveře do bytu

Dveře vypadající jako harmonika. Tak takové si zaručeně vybaví každý a každý je zná. Skládací dveře se i v dnešní době těší velké oblibě. A rozhodně se není čemu divit. V rámci počáteční investice jsou velmi levné, snadno se instalují a zároveň zabrání cizím očím, aby viděly do jiné místnosti. Navíc se dnes vyrábějí v různých designech, barvách a z různých materiálů, čímž zajišťují, že si každý budoucí zákazník může vybrat to, co je pro něj nejvhodnější.

Chcete skládací dveře klasické dřevěné, plastové, skleněné nebo snad koženkové? Všechno je možné.

Jednotlivé materiály se od sebe značně liší nejen svou cenou, ale především svými vlastnostmi, které stejně jako cena, hrají klíčovou roli při výběru. Dveře jsou navíc jednotlivými výrobci nabízeny v různých barvách i designech, čímž umožňují, že si je do domácnosti může vybrat skutečně každý. Hodí se dokonce i do moderních bytů a domů, kde je dobré šetřit místem, ale majitelé nemají zájem investovat do posuvných dveří a poměrně drahého plechového pouzdra, které je navíc nutné zapracovat do stěny.

Skládací dveře jsou velmi jednoduché už i z hlediska správné montáže. Lze si je zakoupit v libovolné velikosti a šířce, čímž vytváří ideální řešení dokonce i pro atypické místnosti. Ačkoli to na první pohled vypadá, že mají shrnovací dveře jen samé výhody, je třeba upozornit i na nevýhody, které přímo souvisí s každým produktem do domácnosti.

Zvážit byste měli hlavně umístění skládacích dveří, které nemají dobré vlastnosti hlavně z hlediska izolace. Spodní i horní částí totiž může profukovat a proto by se dveře neměly umisťovat například do chodeb a zádveří, které vede dál do domácnosti.

Vložil Posuvné dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář