Měsíční archív: Duben 2014

Vchodové dveře

Vchodové dveře jsou domácím prvkem, na jehož pořízení se opravdu nevyplatí šetřit. Při výběru je nutné zohlednit jak jejich vzhled, tak i bezpečnost, kterou musí vaší domácnosti poskytnout. Ačkoli si říkáte, že se ve vašem okolí doposud nestaly případy vykradení nebo vniku do bytů či domů, je třeba si dát dobrý pozor. Co není, může být. A budete-li mít kvalitní, prakticky nedobytné vchodové dveře, budete i daleko lépe usínat. Usínat s pocitem bezpečí.

Nezapomínejte, že vchodové dveře se musí k domu hodit. Stylem, designem a samozřejmě i barvami a materiálem. Chcete-li něco cenově dostupného, pak se zajisté budete dívat jen po plastových dveřích, které je možné pořídit už od 6 000,- Kč. Jejich bezpečnostní prvky jsou ale mizivé, mnohdy se k některým moderním novostavbám nehodí, ale za to vám vydrží desítky let a jejich údržba a tepelné vlastnosti jsou na velmi dobré úrovni. Stále více z nás ale vsází na absolutní klasiku, kterou je dřevo.

I dřevěné vchodové dveře se totiž mohou pochlubit dokonalými vlastnostmi a hlavně vzhledem. Dřevěné vchodové dveře se hodí prakticky ke každému modernímu domu, ale i k těm starším a vlastnosti dřeva jsou téměř identické s plastem, který je velmi vychvalován. Je ale třeba vybírat dveře kvalitní, dobře vyrobené a nutné je zaměřit se i na jejich vnitřní výplň, která sice není vidět, ale hraje klíčovou roli v životnosti dveří i tepelné propustnosti.

A pokud jde o typ dveří, ideální je vybírat dveře bezpečnostní, jejichž cena se pohybuje v řádech desítek tisíc. Pořídíte-li k nim k bezpečnostní zámky, rozhodně nebudete investice litovat. Dveře vydrží několik let a navíc zajistíte sobě i své domácnosti maximální bezpečí.

Vložil Bezpečnostní dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář

Úprava dveří pro elektrický zámek

Zámky jsou při prvotním pořizování dveří poměrně dost často podceňovány. Majitelé objektů mají dojem, že jde hlavně o dostatečně bezpečné dveře, které případnému pachateli zaručeně musí zabránit při vniku do objektu. Zámek se ale značně podílí právě na kvalitě zabezpečení, protože pokud je možné zámek překonat během několika vteřin, ani ty nejdokonalejší bezpečnostní dveře už vniku do objektu nezabrání. Cena elektrických zámků je sice mnohdy daleko vyšší, než kdybyste kupovali zámek klasický, ale jeho vlastnosti jsou naprosto nesrovnatelné.

V posledních letech jsou ale velmi oblíbené i elektromagnetické zámky, které rovněž není možné tak snadno překonat.

Elektromagnet, který je umístěn ve speciální vložce, zajišťuje trvalé napájení, je přitažen druhým protikovem ve chvíli, kdy dojde k zavření dveří. Tento typ zámku se hodí prakticky pro jakékoli bezpečnostní dveře a cenově je levnější, než klasické elektrické zámky.

Pokud jste se rozhodli, že u svých stávajících dveří necháte vyměnit zámek, starý vyměníte za lepší elektrický, pak se připravte na mechanický zásah nejen do samotných dveří, ale i do futer. Investice se ale skutečně vyplatí, rozhodně nebudete litovat.

U elektrického zámku se dveře více méně zamykají naprosto automaticky. závora zámku se zaklapne ihned po zavření dveří. Tím je zajištěna maximální bezpečnost prakticky bez zamykání.

Vložil Vchodové dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář

Úchytka pro skleněné dveře

Skleněné dveře jsou v posledních letech velmi oblíbené. Rozhodně se není čemu divit. Opticky zvětšují prostor, v moderně zařízených domácnostech vypadají velmi dobře a navíc s nimi lze snadno manipulovat. V dnešní době se mimo jiné vůbec nemusíte bát toho, že by byly skleněné dveře pro své okolí jakkoli nebezpečné – pochopitelně s nimi nesmíte mlátit, protože jsou vyrobeny z velmi kvalitního, tvrzeného a často z prvotřídního bezpečnostního skla, které jen tak něco nerozbije. Žádné sklo, které se vztahuje ke dveřím do interiéru, ale není zcela nerozbitné a i tak byste si měli dát na některé věci pozor.

Aby se daly skleněné dveře dobře ovládat, otevírat a zavírat, musí mít dobrou úchytky, díky nimž se nebudete muset vůbec dotýkat skla.

Sklo tak nebude umazané od špinavých rukou, což nikdy nevypadá dobře a neustálé umývání by vám asi po několika prvních dnech lezlo na nervy. Při výběru byste měli hledět hlavně na materiál, ze kterého je úchytka vyrobena. Nejoblíbenější jsou chromové úchytky, které společně se sklem vypadají velmi dobře a hlavně moderně.

Úchytky na skleněné dveře je možné zakoupit například v hobby obchodech, ale nejlíp uděláte, pokud úchytku vyberete současně se samotnými dveřmi. Pokud uvidíte oba dva komponenty pohromadě, snáze si dáte dohromady, jak budou nakonec dveře vypadat v domácnosti a hlavně, jak na vás budou působit.

Nezapomeňte, že kromě toho, že bude úchytka dobře vypadat, musí být i dobře vidět.

Vložil Moderní dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář

Závěsné dveře interierové

Závěsné interiérové dveře jsou ideálním pomocníkem nejen do menších bytů, kde je každé volné místo tím nejcennějším, ale i pro velké rodinné domy, kde je například na jedné chodbě nebo v jedné místnosti dveří víc a hodí se, aby jedny dveře byly posuvné. Ušetří se tak totiž místo i ve velkých domech, některé posuvné dveře navíc značně opticky zvětšují prostor, který je vám denně k dispozici. Důvodem pro pořízení posuvných dveří ale může být i holý fakt, že se vám prostě líbí.

V zásadě existují dva základní typy závěsných dveří. Prvním typem jsou závěsné dveře, které po svém otevření zajedou do zabudovaného plechového pouzdra ve stěně, druhým typem jsou posuvné dveře, které při svém otevření zůstávají podél stěny. Posuvné závěsné interiérové dveře jsou zavěšeny na silné konstrukci, která ale na první pohled vypadá velmi dobře, nemusí být prakticky ani vidět, pokud si na ni zakoupíte speciální pouzdro, kryt. Na této konstrukci jsou pak zavěšeny dveře, které lze snadnými tahy posunovat.

Závěsné posuvné dveře na stěnu jsou ideální variantou v případě, že nechcete jakkoli zasahovat do okolních stěn dveří – to je v případě dveří do pouzdra nezbytně nutné. Manipulace s nimi je snadná, dveře se snadno udržují a vyberete-li kvalitní materiál, pak vám zaručeně vydrží stejně dlouhou dobu, jako kdybyste si zakoupili klasické interiérové dveře.

Vložil Moderní dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář

Zateplení vchodových dveří

Zateplení je naprosto neodmyslitelnou součástí každého rodinného i bytového domu. Pokud vám odněkud do domácnosti táhne, pak to budou mít s největší pravděpodobností za vinu dveře nebo okna, která nedostatečně těsní, jsou špatně izolovaná anebo je špatně provedené zateplení. Důvodů, proč vám do domácnosti táhne a máte stále vyšší a vyšší účty za topení během zimy, ale může být celá řada. Začít byste měli právě u vchodových dveří, jejichž nekvalitní materiály a špatně provedené zateplení má obvykle největší podíl na úniku tepla a prostupu chladného vzduchu do domácnosti.

Zateplení společně s kvalitními vchodovými dveřmi tvoří vlastně takovou souhru, která je pro váš domov naprosto klíčová. Jednak se vhodná izolace okolo dveří podílí na tepelné pohodě u vás doma, navíc je dům dostatečně chráněn před nezvanými hosty díky kvalitním, nejlépe bezpečnostním dveřím. Různých metod, jak účinně zateplit vchodové dveře, je pochopitelně několik. Velkou roli při rozhodování hraje nejen cena, ale i volba materiálu nebo rozsahu práce, kterou je třeba vykonat.

Nejčastěji volenou metodou je pochopitelně polystyren, který je co do izolačních vlastností jeden z nejlepších materiálů společně s kvalitní izolační vatou. Je třeba ale uvážit, zda se materiál hodí pro zdivo vašeho domu a pochopitelně budete při jeho montáži zasahovat do celé stavby, takže o několik dní později vás bude čekat ještě fasáda. Lze si ale pořídit i například nové dveře, pokud zjistíte, že ty vaše staré jsou nekvalitní a jsou to právě ony, které se podepisují na úniku tepla z domácnosti. Dobře se proto ještě před započetím práce na novém zateplení podívejte, zda dveře dobře doléhají do zárubní a jsou po technické stránce naprosto v pořádku.

Vložil Vchodové dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář