Měsíční archív: Září 2014

Vchodové dveře výprodej z Polska

Vchodové dveře nejsou obecně nijak levnou záležitostí. Pořizujeme-li si vchodové dveře, pak předpokládáme, že nám budou sloužit celý život. A co víc, vchodové dveře by měly náš domov především chránit. Jejich výběru je tak vhodné věnovat velkou pozornost a obecně platí, že by se na jejich pořízení nemělo příliš šetřit. Pochopitelně dveře z výprodeje nejsou na škodu a můžete výrazně ušetřit, ale neznáte-li výrobce a jsou dveře zcela neznámé, je třeba si dávat na jejich konstrukci pozor. Je to právě vnitřní konstrukce, která dělá bezpečnostní dveře bezpečnostními.

A co víc, do vnitřní konstrukce jako zákazník neuvidíte, takže je vhodné prostudovat si, z čeho a jak byly dveře vyrobeny. Jen tak totiž můžete vybrat naprosto správný produkt, který bude zcela odpovídat veškerým bezpečnostním normám. 

Velmi oblíbené jsou dveře z masivního dřeva nebo vchodové dveře hliníkové, které vynikají naprosto skvělými bezpečnostními i tepelně izolačními vlastnostmi. Jejich cena ale přesahuje i 20 000,- Kč, což je pro mnohé rodiny naprosto nepřijatelná částka. Zvlášť pokud potřebujete dveře do rodinného domu, kdy pořizujete jak dveře vchodové k přední části domu, tak i vchodové dveře na zahradu. Pak jsou totiž výdaje dvojnásobné. Mimo dveří dřevěných a hliníkových jsou ale v nabídce prodejců i bezpečnostní vchodové dveře plastové, jejichž cena se zpravidla pohybuje od 7 000,- Kč. Obecně ale platí, že každé vchodové dveře by měly disponovat minimálně třetí bezpečnostní třídou, nižší bezpečnostní třída váš domov prakticky před nežádoucím vniknutím neochrání.

Na trhu se pohybují vchodové dveře, které mají pátou i šestou bezpečnostní třídu. Jejich vnitřní i vnější konstrukce jsou velmi masivní, dveře jsou těžké a jejich cena ve většině případů přesahuje i dvacet tisíc korun bez prahů, zárubní i bezpečnostního kování.

Vložil Venkovní dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář

Skleněné dveře

Vybíráte vhodné dveře do vaší domácnosti? Stále si nevíte s výběrem rady, ale ujasnili jste si priority? Pokud je ve všem zájmu dostatek světla, dokonalý design a bezpečnost dveří, pak se bezpochyby podívejte i na nabídku celoskleněných interiérových dveří, které budou ve vaší domácnosti tvořit velmi významný designový prvek.

Tak na co ještě čekáte? Už jste si vybrali ty pravé dveře, které dokonale zapadnou do některé z místností ve vaší domácnosti? Poradíme vám, jak naložit se správným výběrem!

Mýtus, kterým je nedostatečná bezpečnost skleněných dveří, můžete rovnou hodit za hlavu.

Skleněné dveře jsou v současné době vyráběny z tvrzeného bezpečnostního skla, které je dostatečně odolné a v případě jeho rozbití se sklo rozpadne na několik malých kousků, ale zcela nevypadne. Ve většině případů je totiž pokryto speciální folií, která případné střepy zadrží a není tedy možné se pořezat. Obecně ale platí, že čím bezpečnější sklo je, tím se i zvyšuje jeho pořizovací cena. Cena se zpravidla pohybuje od 10 – 30 000,- Kč v závislosti právě na bezpečnosti skla. Na skleněných dveřích nešetřete, což ostatně platí v případě jakýchkoli jiných interiérových i vchodových dveřích.

U skleněných dveří je velmi důležité jejich umístění. Celoskleněné dveře se příliš nehodí například do ložnice, dětských pokojů nebo jakýchkoli obytných pokojů, kde se běžně spí. Během spánku si každý z nás rád dopřeje dostatku soukromí bez hluku a okolních zvuků. Skleněné dveře nevynikají tak dobrými izolačními vlastnostmi jako je tomu u klasických celodřevěných nebo plastových dveří.

Naopak vhodné jsou skleněné dveře například o obývacích pokojů, do chodeb nebo dokonce šaten, které mohou příjemně prosvětlit.

Vložil Interiérové dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář

Skleněné posuvné dveře na stěnu

Moderní interiéry si zaslouží po všech stránkách jen to nejlepší. A pokud jde o dveře, na jejich výběr je nutné hledět dvojnásobek. Důvodem je hlavně fakt, že jsou to právě dveře, které uzavřou každou z místností a tak poskytnou i dostatek soukromí těm, kdo společně sdílejí domácnost. U skleněných dveří to platí zrovna tak a ačkoli někteří z nás stále považují skleněné dveře za naprosto nevhodné do domácnosti, například z důvodu bezpečnosti, opak je pravdou. Skleněné dveře totiž mohou být stejně bezpečné, jako je tomu právě u dveří celodřevěných nebo plastových interiérových. Skleněné dveře jsou vyráběny z tvrzeného a speciálně opracovaného skla, které vyniká nejen poměrně dobrými tepelnými vlastnostmi, ale i těmi izolačními.

V případě interiérových dveří je možné volit dvě varianty upevnění dveří. Jednak jsou to skleněné dveře do pouzdra, při jejichž instalaci je nutné zasahovat do stěny, je třeba udělat jisté stavební úpravy, které je ideální provádět jak při renovaci bytového jádra, tak například při stavbě rodinného domu.

Na druhé straně jsou to posuvné dveře umístěné na stěně. S pomocí speciální kolejnice je tak možné dveře otevírat a zavírat podle toho, jak právě potřebujete. Jde o ideální způsob, jak si zajistit designové dveře v jednotlivých místnostech, nezasahovat tak příliš do interiéru a navíc si dopřát daleko víc přirozeného světla v dané místnosti.

Skleněné posuvné dveře na stěnu jsou ideálním způsobem, jak ušetřit místo v interiéru. A kam skleněné dveře zapadnou nejvíce? Zpravidla všude tam, kde je nutné dostat do místnosti co největší množství přirozeného světla a tam, kde je v rámci jedné z místností více dveří, které už na první pohled zahlcují prostor. Příkladem jsou chodby, kde se mohou nacházet dveře do dvou dětských pokojů, ložnice, koupelny, na toaletu a navíc například do šatny. Odstraněním jednoho kusu dveří tak opticky můžete zvětšit prostor.

Vložil Skleněné dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář

Kování pro skleněné dveře

Dveře jsou naprosto nezbytnou součástí každého interiéru a zároveň velmi výrazným designovým prvkem. Takovým jejich doplňkem je právě dveřní kování, bez kterého by dveře nebyly zkrátka a dobře úplné. V případě skleněných dveří to ale platí dvojnásobek.

Skleněné dveře sice vypadají v interiéru naprosto dokonale – pokud ladí s moderním pojetím domácnosti, ale otevírat a zavírat je rukama rozhodně nelze. Zejména u lesklých a průhledných skel je velmi vidět každý otisk a kvalitní, designové kování je tak rozhodně na místě. Výběru vhodného kování je proto vhodné věnovat velkou pozornost.

U skleněných dveří se v žádném případě nepředpokládá a ani se výrazně nedoporučuje, aby byly použity jako vchodové dveře. Ačkoli vchodové dveře často mají z větší části prosklení, vždy musí být zasazeno do pevného rámu, který zajistí bezpečnost vašeho domova. V rámci skleněných dveří do interiéru si tak nemusíte dělat hlavu s bezpečnostním kováním nebo dokonce zámky, které se na skleněné dveře dávají skutečně jen zřídka.

A protože je vhodné, aby dveře i kování vynikly jako dva prvky, které tvoří dokonalý soulad, je vhodné se podívat na nabídku menších kování, příkladem jsou kliky, které jsou jen na jemném a malém kování zasazeny do skleněných dveří. Na skleněných dveřích velmi dobře vypadají chromová nebo niklová kování, která jsou vyráběna jak v podobě lakové, tak i matné. Výběr lesku nebo matu pak záleží hlavně na tom, jaké jsou vaše skleněné dveře. Cena chromového a niklového kování se pohybuje zpravidla od 3 500,- Kč včetně odborné montáže.

Chromové i niklové kování je velmi odolné a přímo vhodné pro celodenní používání. Při výběru ale rozhodně nezapomínejte ani na tvar, který hraje velmi významnou roli. Ideální je vybírat a základě tvarů, které v interiéru převažují.

Vložil Skleněné dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář