Měsíční archív: Říjen 2014

Bezpečnostní dveře do paneláku

Bydlíte v panelovém domě a chcete nejen zútulnit, ale hlavně dostatečně zabezpečit svůj domov? Pokud jde o staré paneláky, jejich vnitřní vybavení není ve většině případů na té nejlepší úrovni. A pokud jde o bytové jednotky v nich, platí to zrovna tak. Je-li byt váš, nebojte se do něj investovat.

Výhodou je, že můžete všechny práce provádět postupně a ušetřit si tak například stěhování z domu na několik týdnů a samozřejmě jednorázový výdaj. Zkrátka a dobře budete na bytové jednotce pracovat s odstupem času. A začít můžete právě se vstupními dveřmi, které váš domov ochrání a zabezpečí před případným cizím a násilným vniknutím.

Výběr vhodných vchodových bezpečnostních dveří záleží hlavně na tom, kolik jen do samotných dveří a jejich výměny hodláte investovat. Pochopitelně můžete zvolit tu nejvyšší bezpečnostní třídu, ale zvolíte-li pak špatné kování, samotné bezpečnostní dveře pak nebudou tak dobře plnit svou funkci. Ideální je, zvolíte-li takový zlatý střed bezpečnosti vchodových dveří, což se ostatně vztahuje i na kování a bezpečnostní zámky či cylindrické vložky. Zároveň byste se měli ptát, jaká je vnitřní výplň dveří a zda budou plnit veškeré tepelně-izolační vlastnosti. Úniky tepla jsou v rámci domácností naprosto běžnou záležitostí a je vhodné se postarat dopředu o to, aby vám případné výdaje do budoucna značně klesly a ačkoli si to možná nemyslíte, mohou to být právě vchodové dveře, jejichž prostřednictvím vám bude teplo z domova unikat.

Pokud jste si jisti bezpečností dveří, zaměřte se na design a vhodný materiál. V rámci vchodových dveří se meze nekladou, ale vždy se dívejte jen po sortimentu, který je určen do panelových nebo bytových domů.

Rozhodně se vyhněte dveřím s prosklením, které se hodí jen pro rodinné domy a vsaďte raději na dřevo než na plast, který je sice cenově výhodný, ale nikoli tak pevný.

Vložil Bezpečnost domova | Tagged , , , | Zanechat komentář

Bezpečnostní kování na dveře

Bezpečnostní kování je umístěno na venkovních vstupních dveřích do rodinného domu nebo bytu. Úkolem kování je chránit nejen cylindrickou vložku, ale hlavně samotný zámek před jakýmkoli útokem ze strany venkovní a proti snaze násilného vniknutí do cizí domácnosti. Bezpečnostní kování by na vstupních dveřích měl mít každý, kdo hledí na bezpečnost svého domova a rozhodně nenechává nic náhodě.

A jak už je tomu v rámci bezpečnostních tříd v souvislosti s bezpečnostními vchodovými dveřmi, ani v tomto případě se jednotlivým třídám nevyhnete. Pyramida bezpečnosti je totiž stanovena i pro kování, obecně se doporučuje vyhýbat se hlavně prvním dvěma stupňům ochrany, jedna a dva. Spolehněte se jen na to nejlepší a vybírejte z vyšších tříd, alespoň stupeň tři nebo čtyři.

Bezpečnostní kování je instalováno přímo do dveřní konstrukce s pomocí pevných a velmi odolných šroubů, které se výrazně podílejí na ochraně vašeho domova.

Kování disponuje různými bezpečnostními prvky, které nejenže zabraňují tomu, aby byla narušena cylindrická vložka, ale značně se podílí i na nemožnosti odvrtání zámku nebo jeho vylomení.

Lépe řečeno, nejvyšší bezpečnostní třída vám nezajistí, že se násilím nikdo do vaší domácnosti nedostane, ale zaručuje, že v případě násilného vniknutí bude muset pachatel použít dostatečné síly a mnoha různých prostředků k tomu, aby se do vaší domácnosti dostal. U vyšších bezpečnostních tříd je navíc téměř jisté, že pachatel bude nadmíru hlučný.

Bezpečnostní kování na dveře je zpravidla rozdělováno hned na několik různých typů především v závislosti na tom, zda z jedné strany bude klika a z druhé koule nebo zda na obou stranách uvítáte raději kliky. Výběr správného bezpečnostního kování je navíc nutné podřídit tomu, zda bude na dveřích pravá, nebo levá klika a koule.

Vložil Bezpečnost domova | Tagged , , , | Zanechat komentář

Posuvné dveře do pouzdra

Řešíte problém s nedostatkem místa v domácnosti? Nehleďte proto jen na uspořádání a velikost nábytku. Pravdou je, že spoustu místa vám dokáží ušetřit i vhodné dveře, zejména ty, které se při svém otevření zasunou do pouzdra. Tyto typy dveří vám vyřeší potíže s místem nejen v úzkých chodbách, ale i v malých místnostech, kde otevření klasických křídlových dveří způsobí jednak zastínění prostoru, navíc jeho částečné pokrytí a zamezení dalšího nábytku. Posuvné dveře do pouzdra budou skryty ve zdi, kde na ně nebude sedat prach ani nečistoty a vy si budete moct užívat dostatku prostoru, tepla a světla v místnosti. Už dávno totiž neplatí, že posuvné dveře nezabraňují úniku tepla během svého zavření.

Posuvné dveře do pouzdra je ideální realizovat už ve fázi hrubé stavby. Pochopitelně tak můžete učinit i dodatečně, ovšem zaděláváte si na poměrně náročnou práci i následný úklid, kterému se rozhodně nevyhnete.

V první fázi probíhá samotná instalace stavebního pouzdra a samotné dveře jsou nasazovány až jako finální produkt během dokončení celé stavby. Na řadu tedy přichází až s ostatními dveřmi nebo dokonce po nich a to hlavně v případě, že vybíráte posuvné dveře skleněné. Pouzdro pro posuvné dveře je možné zabudovat prakticky do jakékoli stěny, příčky nebo dokonce do sádrokartonové zdi. Cena pouzder se pohybuje zpravidla od 6 000,- Kč do 10 000,- Kč v závislosti na typu pouzdra i dveří jako takových.

Posuvné dveře jsou ve své horní části napojeny na pevné a dostatečně silné kolejnice, které zajišťují jejich velmi pohodlné ovládání – otevírání a zavírání.

A jaké designy dveří jsou aktuálně v nabídce různých prodejců? Prakticky jakékoli. Nabídka zahrnuje jak posuvné dveře do pouzdra celoskleněné, dřevěné s prosklením nebo celodřevěné nebo dokonce i levnější plastové.

Vložil Dveře do stavebního pouzdra | Tagged , , , | Zanechat komentář

Venkovní vchodové dveře

Chcete co možná nejlépe ochránit nejen sebe, ale i svou rodinu a majetek? Pak věnujte velkou pozornost právě výběru vhodných dveří a zárubní, které společně musí tvořit naprosto bezpečný prvek, jenž v mnoha ohledech ochrání váš domov. V první řadě tedy berte ohled hlavně na bezpečnostní třídu, která udává normu, jenž stanovuje stupeň zabezpečení v rámci násilného vniknutí do domácnosti. Velmi jednoduše řečeno, čím vyšší bezpečnostní norma je pro dveře stanovena, tím delší dobu bude zloději trvat, než dveře do vaší domácnosti překoná. Bezpečnostních tříd je v současné době udáváno celkem šest. Jaká bude vhodná právě pro vaše vchodové dveře?

Obecně se doporučuje vybírat vchodové dveře bezpečnostní třídy tři nebo čtyři. Výběrem nižší bezpečnostní třídy si v případě cizího vniknutí zaděláváte na problém a případné cizí vniknutí je v tomto případě velmi pravděpodobné v řádu několika vteřin. V rámci bezpečnostních tříd tři a čtyři je násilné vniknutí poměrně obtížné, je nutné použít fyzickou sílu a ve většině případů případný zloděj způsobí až příliš velký hluk. Kromě bezpečnostní třídy je ale třeba se zaměřit i na další bezpečnostní prvky, kterými by vchodové dveře měly disponovat.

Jak již bylo řečeno, je vhodné dbát na bezpečnostní kování, dostatečně bezpečné a hlavně dokonale namontované zárubně, mimo jiné i na veškeré doplňkové příslušenství, které s vchodovými dveřmi souvisí. Lze zmínit například kukátko, které je ve většině případů – zejména pak v bytových jednotkách, nezbytnou součástí venkovních vchodových dveří. Nezapomínejte se ale při výběru orientovat i podle vnitřní konstrukce dveří a jejich výplně.

Vložil Venkovní dveře | Tagged , , , | Zanechat komentář