Čísla na dveře

Číslo domu je naprosto nezbytné. Své vlastní číslo má každý dům, ať už rodinný nebo bytový. Bez čísel bychom se orientovali mezi jednotlivými domy asi jen velmi těžko. Zakoupit číslo domu není nijak složitá ani finančně nákladná záležitost. Chcete-li něco naprosto obyčejného, můžete zavítat do obyčejných hobby obchodů, kde je nabídka různých domovních čísel poměrně bohatá. Cena obyčejných domovních čísel se pohybuje asi okolo 150,- Kč za kus.

Cenu ovlivňuje hlavně materiál a pochopitelně fakt, kolik čísel potřebujete. Je-li číslo vašeho domu 1, rozhodně vás vyjde číslo domu na daleko menší peníze, než když bude číslo vašeho domu 1212. A jak všichni víme, varianty čísel se velmi liší a vybírat si dům jen podle čísla je holý nesmysl. Pokud ale máte zájem o něco zcela ojedinělého, netradičního a chcete číslo, které nemá každý druhý soused, nechejte si vyrobit číslo domu přesně podle vlastní představy.

Více méně vám postačí, když budete mít nápad, jak by číslo mělo vypadat.

To jen nastíníte firmě, která se tímto sortimentem zabývá, a o několik dní později si jej budete mít možnost vyzvednout. Většina firem, většinou jde o umělecké kováře, má k dispozici různé šanony, které jsou plné různých číselných variant. Vybrat si můžete jak materiál, tak i tvar nebo velikost jednotlivých číslic. Nezapomínejte, že pokud je číslo domu umístěno v těsné blízkosti poštovní schránky, měly by být stejného materiálu i barvy.

Komentáře jsou uzavřeny.