Posuvné dveře na stěnu

Vsázíte na eleganci a praktičnost? Pak si zamilujete posuvné dveře, které vám značně ušetří místo v některé z místností a navíc budou vypadat naprosto dokonale, pokud budou dobře vybrány. A co do funkčnosti, rozhodně není důvod se obávat. Posuvné dveře na stěnu vám totiž budou složit stejně dlouho, jako klasické křídlové dveře. Lze si v tomto případě vybírat ze dvou variant. Posuvných dveří do pouzdra nebo posuvných dveří na stěnu. Obojí má své výhody i nevýhody. Pojďme se na ně tedy podívat!

Nevýhodou posuvných dveří do pouzdra je, že jejich montáž je vhodná a méně náročná ve fázi hrubé stavby.

Mimo dveří navíc budete muset kupovat speciální pouzdro, do kterého budou posuvné dveře zajíždět v případě, že budou otevřeny. Šetří vám ale místo, protože během svého otevření nejsou vidět, jsou zasunuty ve stěně. Výdaje za pouzdro si odpustíte v případě, že zvolíte posuvné dveře na stěnu. V tomto případě jsou dveře pevně připevněny na konstrukci, která je montována do přímo do zdi. Posuvné dveře jsou zavěšeny na speciálních kolejničkách, díky kterým je zajištěn velmi plynulý a snadný pohyb otevírání a zavírání. Jak již ale plyne z názvu, posuvné dveře jsou během svého otevření umístěny na stěně, kde tak nemohou být například poličky, sedačka nesmí být posazena přímo ke stěně apod. I tak ale přináší naprosto nezpochybnitelné výhody, zejména pak pokud jde o úsporu místa a prosvětlení jednotlivých místností.

Posuvné dveře na stěnu se perfektně hodí jak do obývacích pokojů, do chodeb, kde se nachází větší množství dveří, například na toaletu, do koupelny a i do jednotlivých pokojů, nebo dokonce do šaten.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dveře do stavebního pouzdra a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.