Skleněné dveře

Vybíráte vhodné dveře do vaší domácnosti? Stále si nevíte s výběrem rady, ale ujasnili jste si priority? Pokud je ve všem zájmu dostatek světla, dokonalý design a bezpečnost dveří, pak se bezpochyby podívejte i na nabídku celoskleněných interiérových dveří, které budou ve vaší domácnosti tvořit velmi významný designový prvek.

Tak na co ještě čekáte? Už jste si vybrali ty pravé dveře, které dokonale zapadnou do některé z místností ve vaší domácnosti? Poradíme vám, jak naložit se správným výběrem!

Mýtus, kterým je nedostatečná bezpečnost skleněných dveří, můžete rovnou hodit za hlavu.

Skleněné dveře jsou v současné době vyráběny z tvrzeného bezpečnostního skla, které je dostatečně odolné a v případě jeho rozbití se sklo rozpadne na několik malých kousků, ale zcela nevypadne. Ve většině případů je totiž pokryto speciální folií, která případné střepy zadrží a není tedy možné se pořezat. Obecně ale platí, že čím bezpečnější sklo je, tím se i zvyšuje jeho pořizovací cena. Cena se zpravidla pohybuje od 10 – 30 000,- Kč v závislosti právě na bezpečnosti skla. Na skleněných dveřích nešetřete, což ostatně platí v případě jakýchkoli jiných interiérových i vchodových dveřích.

U skleněných dveří je velmi důležité jejich umístění. Celoskleněné dveře se příliš nehodí například do ložnice, dětských pokojů nebo jakýchkoli obytných pokojů, kde se běžně spí. Během spánku si každý z nás rád dopřeje dostatku soukromí bez hluku a okolních zvuků. Skleněné dveře nevynikají tak dobrými izolačními vlastnostmi jako je tomu u klasických celodřevěných nebo plastových dveří.

Naopak vhodné jsou skleněné dveře například o obývacích pokojů, do chodeb nebo dokonce šaten, které mohou příjemně prosvětlit.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Interiérové dveře a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.