Řetízek na dveře

Pokud nemáte bezpečnostní vchodové dveře, rozhodně byste měli uvažovat minimálně nad bezpečnostním řetízkem, který alespoň částečně zabrání cizí osobě, aby vstoupila do bytu. Ačkoli bezpečnostní řetízek může vypadat velmi křehce a snadno zdolatelně, bude-li natažen při snažení vniku cizí osoby, poskytne dostatek času minimálně k přivolání policie.

Bezpečnostní řetízky není v dnešní době nutné navrtávat přímo do dveří, ale pouze do stěny vedle dveří. Řetízky jsou totiž na jedné strany vybaveny masivním očkem, které snadno natáhnete na kliku.

Bezpečnostní řetízky jsou vhodné i pro částečně prosklené dveře, které pokud nemají bezpečnostní sklo, jdou snadno rozbít. V takovém případě ale řetízek jen velmi těžko zabrání vstupu cizí osoby do domácnosti.

Bezpečnostní řetízek je ale jen jednou z možných variant, jak si zabezpečit domov. Navíc nutno zmínit, že vykonává svou schopnost jen ve chvíli, kdy je někdo doma a tak je možné jej na kliku natáhnout. Bezpečnostní dveře chrání vás i váš domov i ve chvíli, kdy doma nikdo není. V současné době jsou navíc bezpečnostní dveře natolik kvalitní a spolehlivé, že skutečně zabrání cizí osobě, aby se dostala do bytu či domu. Ačkoli je jejich cena poměrně vysoká, rozhodně by do nich měl každý majitel nemovitosti investovat.

S bezpečnostními dveřmi budete o krok napřed před případnými zloději. Klasické dveře mají jednu základní chybu. Zamykání totiž probíhá jen v jednom, maximálně ve dvou různých bodech. Pro každého alespoň minimálně zkušeného zloděje jsou takové dveře ideální příležitostí, jak se snadno a rychle dostat do domu nebo bytu, kde nikdo není, nebo všichni spí.

Kvalitní bezpečnostní dveře vám poskytnou zamykání v několika, většinou až v deseti různých bodech, čímž nedávají cizím osobám žádnou šanci.

Komentáře jsou uzavřeny.